Haberler (Arşiv) Haberler

İçerik Tarih
12 Dev Minikler ... 12 Dev Minikler ...

  Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından 1907 Pota Projesi kapsamında okulumuza 1 Adet basket potası takılmıştır. Ülkemizi basketbol branşında en iyi şekilde temsil eden kulübümüze teşekkür ederiz.

29 Mayıs 2018
23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık.. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını Coşkuyla Kutladık..

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı bu yıl ilçe Programı okulumuzda yapıldı. Programa İlçe Kaymakamımız , İlçe Belediye Başkanımız , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ,Daire Amirleri, Fatih ve Cumhuriyet İlkokulu Öğrenci velileri katılmıştır. Coşkuyla Kutlanan Bayram programını ilçe merkezinin 2 ilkokulu organize etmiştir.

16 Mayıs 2018
112 Acil Servis Eğitimi Verildi... 112 Acil Servis Eğitimi Verildi...

Kayseri Sağlık Müdürlüğü tarafından görevli personellerce okulumuz 3. sınıf öğrencilerine 112 Acil Servis eğitimi verilmiştir.

16 Mayıs 2018
Okullar Hayat Olsun.... Okullar Hayat Olsun....

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı yarı tatilinde okulumuz koridorlarını seramik ile kapladık. Her yıl sürekli kirlenen ve yaz aylarında her yıl boyanan koridorlarımızı seramik ile kaplayarak ömürlük bir çözüme kavuşturduk. Önümüzdeki yıllardada aynı çalışmayı sınıflarımızda uygalamayı planlamaktayız. Okul Aile birliğimize ve destek olan velilerimize teşekkür ederiz.

16 Mayıs 2018
Erciyes Üniversitesi Öğrencilerinden Okulumuzda Seminer... Erciyes Üniversitesi Öğrencilerinden Okulumuzda Seminer...

Erciyes Üniversitesi Öğrencilerinden Okulumuzda Seminer...

16 Mayıs 2018
Çanakkale Geçilmez! Çanakkale Geçilmez!

Okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan Çanakkale Haftası etkinlikleri okulumuz bahçesinde yapıldı.

20 Mart 2018
Cumhuriyet´i Kutladık.. Cumhuriyet´i Kutladık..

     Okulumuz 4-B Sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu Cumhuriyet temalı gösteri İlçemiz Halk Eğitim Mertkezi Toplantı Salonunda yapıldı. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erdal TUNÇ , Okul Müdürümüz Sefer KARAHANÇER ve okulumuzun tüm sınıf öğretmenleri ile öğrencileri katılmışlardır.

7 Aralık 2017
Camiler Haftası Etkinliklerimiz Camiler Haftası Etkinliklerimiz

Okulumuz 4. Sınıf öğrencileri okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz ile Camiler Haftası kapsamında ilçemiz Bakarcak Camisine ziyarette bulundular.

5 Ekim 2017
Yeni Müfredat Yayınlandı... Yeni Müfredat Yayınlandı...

2017/2018 Eğitim Öğretim yılından itibaren uygulanacak MEB yeni müfredat ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz.

http://mufredat.meb.gov.tr/Default.aspx

28 Eylül 2017
İlçemiz İlk AB Projesi Kabul Edildi İlçemiz İlk AB Projesi Kabul Edildi

             2015 Yılı Erasmus+ Hibe Programı kapsamında Okul Müdürümüz (Proje Sorumlumuz) Sefer KARAHANÇER tarafından öğretmenlerimizinde desteği ile hazırlanıp başvurusu yapılan TAM ZAMANLI EĞİTİM (ailenin eğitime dahil edilmesi) isimli ve konulu , bütçesi 41000 Euro´luk Avrupa Birliği Projemiz Türkiye Ulusal Ajans Başkanlığı tarafından hibe verilmeye kabul görmüştür. Bu sene ki Projemiz  kapsamında okulumuz tüm öğretmen ve idarecileri proje konumuz ile alakalı 15 gün Almanya da bir eğitim alacaklardır. Peşinden aldıkları bu eğitimi Okulumuzda uygulayıp 6 ay sonrasında ise 9 günlük bir seyahat ile  Macaristan´da işbaşı gözlem faaliyetinde bulunacaklardır. Müdürlüğümüz 2014 Yılında da başvurusu yapılan ve 81 Puan alarak kabul görmemişti.Projelerimiz her yıl devam edecektir.

29 Kasım 2015
Öğretmenler Günü Ziyareti Öğretmenler Günü Ziyareti

24 Kasım Öğretmenler günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  ve beraberinde Şube Müdürlerimiz okulumuzu ziyaret ettiler ve  öğretmenlerimize gül dağıtarak bu özel günlerini kutladı. Milli Eğitim Müdürümüz öğretmenlerimizin ve okulumuzun istek ve ihtiyaçları konusunda bilgiler alarak okulumuzdan ayrıldı. Daha sonra İlçemiz genelinde yapılan Öğretmenler Günü kutlaması için Sarıoğlan Belediye Düğün Salonuna geçildi.

25 Kasım 2015
Okul Personelimiz Yaz Tatilinde Boş Durmuyor Okul Personelimiz Yaz Tatilinde Boş Durmuyor

    2014/2015 Eğitim Öğretim yılı sonunda seminer dönemi bittikten hemen sonra okul personelimiz hem okulumuzun hemde Merkez Fatih İlkokulunun fiziki yapısında yenilik yapmak ve iyileştirmek adına el ele hizmet vererek okulumuzda daha kaliteli bir fiziki ortam meydana getirmişlerdir. Emeği geçen hizmetlerini esirgemeyen Okul Müdürümüz Sefer KARAHANÇER´e , Sınıf Öğretmeni Abdullah KARAKEÇİ´ye , Fatih İlkokulu Müdür V. Faruk ALTUNTAŞ´a , okulumuz Hizmetlisi Murat ATAKLI´ya ve yine okulumuz Hizmetlisi Oğuz BURAK´a teşekkürlerimizi sunarız...

6 Temmuz 2015
Okulumuzda Öğretmenler Günü Kutlandı Okulumuzda Öğretmenler Günü Kutlandı

         Okulumuzda Öğretmenler günü münasebetiyle Okul Müdürümüz Sefer KARAHANÇER ve sınıf öğretmenlerimiz pasta keserek kutladılar. Okul Aile Birliği başkanımız Cabbar DURUKAN ile diğer velilerimiz  ise öğretmenlerimizin bu mutlu gününde onları yalnız bırakmadı. Emeği geçen herekese teşekkürlerimizi iletiyoruz.

25 Kasım 2015
Önlüklerimizi Çıkardık Önlüklerimizi Çıkardık

           2015/2016 eğitim öğretim yılında dönem başında yapmış olduğumuz anket neticesinde velilerimizin %89 unun isteği doğrultusunda Üniforma tercihini kabul ettik. Okulumuz yeni üniformaları resimdeki şekilde olmuştur.

 

20 Kasım 2015
AB Projelerimiz Devam Ediyor... AB Projelerimiz Devam Ediyor...

          2014 Yılında yazdığımız AB Projemiz 81 Puan alarak Bütçeye takılmıştı. 2015 Yılında ise Okul Veli İletişi konulu yeni ve güçlü bir proje daha hazırlıyoruz. Projemizin kabul durumunda Okulumuz öğretmenleri bir AB ülkesinde 10 günlük bir eğitime katılacaklardır. Okulumuzun fiziki kalitesinin yanında verdiğimiz eğitiminde kalitesini %100´lere çıkarmayı hedefliyoruz..

17 Şubat 2015